Endüstriyel Zemin Betonlar

 

Profesyonel Beton Zemin Uygulamaları

 

Endüstriyel zeminler, yüksek mukavemet ve dayanıklılık gerektiren, uzun ömürlü, bakım istemeyen, hızlı uygulanabilir beton kaplamasıdır. 

 

Endüstriyel zemin uygulanacak projelerde kullanım alanına göre beton sınıfı, beton plak kalınlığı, donatı detayı, beton döküm şekli ve beton yüzey kalitesini artırmak amaçlı kullanılacak yapı kıimyasalları önceden belirlenir. Zemin betonlarında yüzey sertleştirici olarak kullanılan doğal agregalar; beton rengi, gri, kırmızı, sarı ve yeşil renklerde üretilmektedir. Sertleştirici kullanılan yüzeyin dayanımı (yüzey sertliği) normal betona göre 8-10 kat artar. Darbelere, yağ ve benzeri kimyasallara karşı beton yüzeyin emici özelliği azalır, tozuma önlenir ve yüzey kolay temizlenir.

 

Saha ve yol betonlarında uygulama yapılırken ağır tonajlı araçların (forklift, kamyon, tır, otobüs v.b.) hareketleri göz önünde bulundurulmalı, zeminde mutlaka hasır çelik ve donatı demirleri kullanılmalıdır. Saha betonlarında trafik yoğun ise aşınma fazla olacağından, dökülecek betonun içine gerektiğinde elyaf yada çelik teller karıştırılmalıdır. Yüzey sertleştirici de dayanım açısından bir diğer önemli husustur. Derzlerin kesimi en az beton kalınlığının ¼ ‘ü kadar olmalıdır. 

 

Başlıca kullanım alanlarıFabrilkalar, Depo, Antrepolar, Otoparklar, Yol Betonları, Limanlar ve Gümrük Alanları v.b.

 

Mail Listesi

Mail listemize kayıt olarak firmamız hakkında ki yeniliklerden bilgi sahibi olabilirsiniz !

Sosyal Medya Linklerimiz

Firmamızı Sosyal Medyadan takip edebilirsiniz.

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Atatürk Bulvarı 6. Cadde No: 1
Daire :119 Beyaz Tower İkitelli - Başakşehir / İstanbul
0212 671 61 02
0212 671 43 02
Ceviz Bilişim

© 2013 Oscar İstanbul All rights reserved.